“Дрібниці” (The little things): рецензія. Кіно не про те, чого ви очікуєте

05.02.2021

Я дуже прошу!

Дуже-дуже прошу прямо відразу, з першого ж рядка: не вимагайте від фільму “Дрібниці” просто детективної історії. Не думайте, що це всього лише лінійний детектив про розслідування резонансної справи. Цей фільм зовсім не про маніяка (і не про те, наскільки небезпечним цей маніяк був?). І не про нового Шерлока Холмса (детектив на нього навіть не схожий).

Це більш глибоке кіно, і якщо ви відразу будете націлювати себе на це, ви знайдете тут багато відкриттів. Бо “Дрібниці” - це саме те, що потребує відкриття! 

дрібниці

Про що це кіно?

Джо Дікон (Дензел Вашингтон), заступник шеріфа в окрузі Керн повертається до Лос-Анджелесу, де працював раніше. Його завдання - рутинна робота по збору доказів. Але протягом цієї роботи він втягується у пошуки серійного вбивці, що вбиває молодих жінок. Дікону доводиться працювати майже в парі із новим детективом, що став дуже популярним у місті, Джимом Бакстером (Рамі Малек). Останній просто захоплений своїм наставником та просить його про допомогу. І Дік згоден, бо ця справа давня і саме з нею пов’язані його власні секрети. Дуже важкі секрети. Можливо, такі, що можуть завести розслідування у глухий кут…

дрібниці

Детектив? О, ні!

Не поспішайте! Бо ви можете подумати, що це просто розслідування (ні). Або подумаєте, що це напружений пошук з кошмарними подробицями (ні). Або ще взагалі скажете, що не будете дивитися, бо не любите фільми про серійних убивць (ні!!!!).

Це не те, що ви думаєте! 

Це кіно, глибше за просто детективний сюжет. Воно не про блискучий розум детектива, а про біль та тривогу, яка йде поруч зі слідством. Воно не про викручений розум маніяка, що “творчо” вбиває жертв, а про розпач, що пов’язаний із цим.

Це кіно про намагання бути кращим та першим. Про надії, які не здійснюються. Про тонкі маніпуляції. Про провину. 

Про не-перемогу.

Так, на тлі фільмів про те, як хтось переможно хапає те, до чого довго йшов, це кіно дає нам зрозуміти, що насправді важливо. Важливі дрібниці. Те, як змінюється точка зору від випадкової зустрічі. Те, як змінюється життя від маленької помилки. Або навіть не помилки, а просто втоми. Дрібниці важливі. В дрібницях диявол, як скаже герой Джареда Лето (до речі, Джаред отримав “Золотий глобус” за роль у “Дрібницях”). Але в дрібницях є й янголи. 

дрібниці

Чи варто дивитися це кіно?

Так, бо незважаючи на те, що в кінці ви будете трошки приголомшені, цей фільм вартий уваги. Хоча б тому, що він зіграний дуже тонко, не топорно, бо те, що вміє Джаред Лето, це пісня, а не кіно. Актор, який вміє бути неземним, навіть коли просто п’є каву, тут неперевершений маніпулятор! 

дрібниці

Хоча варто зазначити, що й інший зірковий склад Лето не поступається, хоча Рамі Малек міг би бути трошки більше Джимом Бакстером, ніж власне Рамі Малеком… Але його нервова роль, мабуть, просто не дозволила додати сюди більш холоднокровності. 

...

Найближчим часом ви прочитаєте багато відгуків про те, що “Дрібниці” - це кіно “ні про що”, але це не так. Він про “щось”. Щось важливіше. Таке, як прийняття. Таке, як чесність. Таке, як прощення.

Таке, як прощення самого себе. 

Якщо “Дрібниці” й вчать нас чомусь, так саме цьому - прощенню нас самих. Це найважливіший урок, але його доведеться пройти разом з героями, а потім самостійно. Це важко - простити себе, але це й важливо - настільки ж, наскільки важливе саме життя. 

Правда ж?

Фільм "Дрібниці" стартував в Україні 4 лютого 2021 року. 

За перегляд дякую Kinomania LLC - ексклюзивному дистриб'ютору фільмів кінокомпанії Warner Bros. Pictures в Україні

Теги
фільм