Уроки справжності. “Щось не так з Роном”: рецензія від двох глядачів 40 і 7 років

18.10.2021

Аня, 40 років: Це уроки, які треба пройти дітям та повторити дорослим. Мультфільм “Щось не так з Роном” - це історія про вас. Саме вона навчає важливим речам того, хто ще тільки намагається жити у світі, та нагадує, як це - бути живим, тому, хто іноді про це забуває.

Тому, якщо ви не ще не в кіно, то я навіть не знаю, чому! 

Таня, 7 років: Це мультфільм про те, що в кожного мають бути друзі. Навіть якщо здається, що їх немає, або вони несправжні. Але ти розумієш, що вони є. Від такої думки легше жити. 

Рон

Про що цей мультфільм?

Аня, 40 років: “Щось не так з Роном” - це історія школяра Барні, що єдиний у школі не має модного “друга з коробки” - персонального робота Бі-Бота. Він, звичайно, є вигнанцем у дитячому колективі, та й коли нарешті Бі-Бот на ім’я Рон все ж з’являється в Барні, із ним очевидно щось не те. Рон вміє ходити та говорити, але говорить дивні речі, а ходить якось незграбно. Рон зламаний? І так, і ні. Бо саме ці особливості Рона дають змогу героям потрапити у прекрасні пригоди та знайти справжню дружбу. 

Таня 7 років: Це історія про хлопчика, з яким ніхто не дружив. Але він був чудовим, тому зміг спочатку навчити дружити навіть зламаного робота. Навіть якщо ти один, ти завжди можеш знайти собі споріднену душу, якщо знаєш, як це - дружити. Ось, про що цей мультфільм.

Рон

Історія, яка дарує надію

Аня, 40 років: Цей мультфільм - не просто розповідь про печальне життя школярів, які страждають від шкільного булінгу (тут він теж є, хоча скоріше засмучує, ніж шокує). Так, його варто дивитися і тим, хто потерпає від булінгу (як своєрідну терапію, що втішає), так і тим, хто сам булить інших (як нагадування, що ти - не навічно у сумнівних лідерах). А ще тим, хто проходить повз булінг, не допомагає жертві, не захищає її, не намагається зробити нічого. 

Це одночасно і тонка історія пошуку справжньої дружби, і відповідь тим, хто дружби не гідний. Але якби мультфільм “Щось не так із Роном” був лише про це, то було б трошки нудно. 

Це історія про те, що ти - неповторний. Неймовірний. Найважливіший. Що ти заслуговуєш на дружбу, любов та прийняття безумно, але при цьому ти достатньо складний, щоб вчитися дружити з тобою та розуміти тебе. Це історія про те, що характер - це не просто набір рис, це те, що ми виховуємо в собі самі. І навіть якщо в твоєму коді багато помилок, ти можеш відкрити в собі те, що не бачить ніхто інший. 

“Щось не так з Роном” - це історія про те, що насправді щось не так з кожним із нас. І це не привід для того, щоб нас утилізувати, це лише цікавий привід знайти спосіб нас зрозуміти й прийняти. 

Таня, 7 років: Цікаво, чи бувають такі Бі-Боти насправді? А коли можна буде купити собі? Бо це… це як надія, що ти ніколи не будеш один. І що хтось навчиться дружити з тобою, а головне - буде ХОТІТИ цьому навчитися. Бо ми ж частіше за все не хочемо вникати. Якщо складно, ніхто не візьметься.

Рон

Про що ця історія? Мабуть, про цю, як її… мужність! Мужність наважитися бути не таким, як всі хочуть, не робити того, що всі вважають крутим. Не слухатися, але не назло, а тому, що ти знаєш, що зараз вважаєш правильним. Не розфарбовувати свого Бі-Бота, а залишити йому можливість залишатися собою та відкривати у собі всередині риси, які ти можеш знайти лише сам. 

І ще це історія про захист. Навіть коли ти зовсім один, знайдеться той, хто тебе захистить. Мабуть, це важливо знати тим, кому здається, що йому ніхто не допоможе.

Чи варто йти у кіно?

Таня, 7 років: Звичайно, бо це дуже гарний мультик, в якому герої наче живі. І це не про людей, це саме про Бі-Ботів. Бо хто сказав, що дружити з тобою мають лише однокласники? Навіть яйце з оченятами здатне на це! Мені здається, всі діти повинні це знати, щоб не забути. 

Аня, 40 років: Так. Бо цей мультфільм нагадує про те, як бути собою. Він про те, що ти сам - найбільша цінність, навіть якщо твої очі сповзають на коліна, рот сіпається, а мозок глючить. “Щось не так з Роном” - це мультфільм про те, що з Роном ВСЕ ТАК, просто НЕ КОЖЕН це бачить. І той, хто любить тебе, гідний прийняття у будь-якому контексті. Навіть коли він робить щось не те, що б тобі хотілося. 

Рон

Це історія, яку варто знати в світі, де вже завтра за 6 кроків від тебе буде йти власний робот. І не для того, щоб зрозуміти, як із цим роботом спілкуватися. А для того, щоб зрозуміти, хто живе всередині тебе. Для того, щоб відкрити, що найцінніше в тобі - це саме ця середина. Для того, щоб зрозуміти, що це дуже складно, але це - те, що ти живий та не схожий ані на кого - єдине, що правильно. 

Мультфільм "Щось не так з Роном" стартував в Україні 14 жовтня 2021 року.  

За перегляд дякую Kinomania LLC.